GASTRONOMICKÉ AKCE

25 prezidentů WACS v Praze - pocta české gastronomii!

V rámci konání prestižního evropského kongresu Světové asociace šéfkuchařů WACS (World Association of Chefs‘ Societies) se v Parku Holiday uskutečnila nejprestižnější gastronomická akce roku 2008 – galavečeře pro 25 evropských prezidentů WACS a řadu VIP osobností. Celkově se slavnostní akce zúčastnilo 90 osob. Všichni účastníci hodnotili úroveň a nápaditost menu v superlativech.

Co se na této galavečeři podávalo?

Jako předkrm restovaná křepelčí játra s hruškovým chutnay a redukcí z portského vína. Dále kyselo z pravých hříbků a lišek se zakysanou smetanou, pošírovaný jihočeský candát se zeleným chřestem, nastavovanou bramborovou kaší a jemnou estragonovou omáčkou. Zvěřinu zastupovalo konfitované zaječí stehno na zahradní zelenině s domácí smetanovou omáčkou a karlovarským knedlíkem a z dalších mas se nabízela grilovaná telecí svíčková marinovaná na čerstvém jalovci se sortýrovanou ledvinkou „Demi Glace“. Večeři uzavíral dezert – jemný žemlový nákyp s vanilkovým krémem a jablečným sorbetem se skořicí. Vedle úvodní stopečky domácí pálenky se podávala vína – Rulandské šedé, pozdní sběr 2006, Templářské sklepy Čejkovice, Cabernet Moravia, barrique 2004, Templářské sklepy Čejkovice a Ryzlink vlašský, výběr z hroznů 2006, Vinohrad CZ.

Pokud chcete sami vyzkoušet, co chutnalo i mistrům kuchařům z celé Evropy, přikládáme jako bonus recept šéfkuchaře Parku Holiday na jeden z hlavních chodů galavečeře.

Dort k oslavám 90. výročí České republikyDovolte, abychom Vám představili dort vyrobený k oslavám 90. výročí České republiky. Tento dort byl vyroben na základě žádosti prezidentské kanceláře, která oslovila Asociaci kuchařů a cukrářů ČR. Tým cukrářů Park Holiday měl tu čest vyrobit právě tento dort ve tvaru plastické mapy České republiky.

Jeho výroba trvala 48 hodin a vážil úctyhodných 86,50 kg. Odměnou byla samotná prezentace a servis dortu, který vlastnoručně zakrojila autorka dortu, šéfcukrářka Parku Holiday, před panem prezidentem Václavem Klausem a jeho chotí, Livií Klausovou během slavnostního večerního rautu.
KDE NÁS NAJDETE?

PARK HOLIDAY CONGRESS & WELLNESS HOTEL

KVĚTNOVÉHO POVSTÁNÍ 194
103 00 PRAHA 10 - BENICE


+420 267 268 111

KONTAKTY & LOKALITA

DÁREK K REZERVACI NA NAŠICH STRÁNKÁCH

Relaxační voucher v hodnotě 100 Kč

Za rezervaci přes naše stránky nebo email reception@parkholiday.cz získáte 100 Kč na relaxační procedury během Vašemu pobytu.

 

Přihlaste se nyní & získejte promo kód pro speciální nabídky na našich webových stránkách

Váš formulář byl v pořádku odeslán. Brzy se Vám ozveme zpět.
Souhlasím s podmínkami zpracování osobních údajů pro marketingové aktivity. Kompletní znění „Souhlasu se zpracováním osobních údajů” a „Zásad ochrany osobních údajů” naleznete zde.

Staňte se našimi fanoušky na sociálních sítích
a získejte nejaktuálnější přehled o speciálních akcích a nejlepších nabídkách!